Biuro Czajka - kurs pilota wycieczek

setki odwiedzonych miejsc... tysiąc poznanych osób... miliony wrażeń...

Opinie o kursie

Opinie kursantów o naszym kursie (z anonimowych ankiet):

            Ogólnie prowadzenie kursu jest bardzo dobre. Dobrym pomysłem jest, że każdy rodzaj zajęć prowadzony jest przez specjalistów w tych dziedzinach.

Warto też by, więcej materiałów rozdawanych na każdych zajęciach. Bardzo podobał mi sie nacisk na praktykę.

 

            Uważam, że kurs pilotów wycieczek jest zorganizowany fajnie i ciekawie, lecz zmieniłbym przedstawienie pracy pilota – chodzi mi o mniejszy nacisk na demonizację tej specjalności, ponieważ to może zniechęcić do tego zajęcia.

Dziękuję, było bardzo miło! Pozdrawiam

 

            Generalnie nie zmieniłabym formy wykładów jeśli chodzi o „obsługę ruchu turystycznego”. Mnóstwo praktycznych informacji i „nieoficjalnych porad”. Podobało mi się indywidualne podejście do wszystkich kursantów.  Porównując z innymi kursami wypadacie naprawdę świetnie (znajomi z innych kursów skarżą się na „suche” wykłady z dużą ilością statystyki i teorii) .

 

            Przydałoby się więcej ćwiczeń z mówienia przed grupą. Wykłady można by ożywić prezentacjami np. w powerpoint, zwłaszcza te z geografii turystycznej i historii sztuki. Wycieczka do Lwowa – bardzo dobry pomysł. Bardzo fajna atmosfera :-)

 

            Zajęcia przeprowadzone bardzo profesjonalnie i w miłej atmosferze (szczególnie "pilot a grupa" oraz "obsługa ruchu turystycznego") Sporo zadań praktycznych, które pozwoliły przełamać bariery kontaktu z grupą. Jeśli chodzi o minusy to na pewno wycieczka po Krakowie z przewodnikiem (ale to pewnie kwestia samego przewodnika) Najciekawszym etapem kursu na pewno była wycieczka szkoleniowa :-) profesjonalnie przeprowadzona i pokazująca realia pracy pilota, choć wydaje mi się, że mogło być na niej więcej zadań polegających na przeprowadzeniu grupy po fragmencie trasy i opowiedzeniu o zabytkach.

Ogólnie oceniam kurs bardzo dobrze, uczestnicy jak i prowadzący fantastyczni. Mam nadzieję, ze nasze kontakty nie zerwą się po kursie.

 

Zalety kursu:

  • możliwość sprawdzenia w praktyce swoich umiejętności (wycieczka po Podgórzu, przejazd busem po Krakowie i survivalowa wyprawa do Lwowa – miasta, w którym ekstremalne sytuacje to codzienność :-))
  • pratyczne podejście do zawodu pilota bez zbędnego teoretyzowania. Pokazanie zarówno zalet jak i wad pracy pilota
  • szeroki zakres omawianych zagadnień z praktycznymi informacjami

Wady:

  • na zajęciach z geografii przydałyby się duże mapy

 

            Bardzo fajna atmosfera na zajęciach:-) Fajnie zorganizowane wycieczki np. Po Krakowie, do Lwowa, które pozwalają sprawdzić się w praktyce. Generalnie jestem zadowolona z kursu i bardzo podobał mi się sposób przeprowadzania zajęć. Fajnie by było, gdyby były zadawane prace domowe, ponieważ bardziej by mobilizowało do nauki.

 

            Uważam, że na kursie powinno być więcej informacji przekazywanych multimedialnie. Tak naprawdę dopiero jak pojechałam do Lwowa dowiedziałam się jak to praktycznie wygląda.

Bardzo mi się podobało, że wraz z innymi 5 osobami mogliśmy pojechać do Budapesztu na weekend majowy wraz z wycieczką za jedynie 10 zł (czyli koszt ubezpieczenia) Fajnie było zdobywać wiedzę w praktyce od pilotki Beaty.

 

            Kurs interesujący,plusem było to, że poszczególne działy prowadzili specjaliści. Wielki pozytyw – dużo zajęć praktycznych, przede wszystkim wycieczka do Lwowa, jazda busem po Krakowie:-), wycieczka po Podgórzu.

 

            Podobał mi się pomysł z przejazdem busem po Krakowie. Dobrze prowadzone zajęcia i podział tematów (nie było natłoku informacji z jednej dziedziny) Jedynie na zajęciach z geografii brakowało mi dużych map i szczegółowego umiejscawiania omawianych miejscowości. Podobał mi się również sposób pilotowania wycieczki do Lwowa. Jeśli chodzi o materiały naukowe to można przykładowo udostępnić książki do ksera albo zorganizować wspólny zakup książek – coś co ułatwi kursantom dostęp do tego.

 

            Uważam, że kurs był na poziomie dobrym. Nastawienie prowadzących było bardzo pozytywne a atmosfera na zajęciach przyjazna.

                     

            Doskonały pomysł na wycieczkę szkoleniową do Lwowa. Zbyt pobieżne omówienie tematu historii szuki i zdecydowanie zbył mało czasu poświęconego na zwiedzanie Krakowa i rozpoznawanie stylów architektonicznych. Brak wzmianki o specyfice kulturowej regionów turystycznych – także o specyfice religii i obyczajów. Jedynie dwa/trzy zdania poświęcone normom zachowana się w świątyniach i obiektach kultu.

 

            Zajęcia w większości ciekawe, choć zabrakło m.in. Slajdów, które byłyby bardzo pomocne w trakcie zajęć z geografii czy sztuki. Ciężko jest się uczyć o czymś czego się nie widzi i nie zna. Bardzo ciekawe były zajęcia: wycieczka po Krakowie z przewodnikiem. Szczególnie miło będe wspominać wyjazd szkoleniowy do Lwowa. Uważam, że to dobry pomysł, aby uczyć kursantów umiejętności praktycznych.

          

            W mojej opinii kurs został przeprowadzony w bardzo przyjemny sposób, zarówno teoretycznie (same najważniejsze informacje) jak i praktyczny :) Wszystkie wykłady prowadzone były przystępnie i profesjonalnie. Jedyny temat, który nie przypadł mi do gustu to historia sztuki (niestety nie jestem pasjonatką)

 

            Według mnie kurs był zorganizowany bardo dobrze. Wykłady były ciekae i zróżnicowane. Rozwiązywaliśmy dużo sytuacji awaryjnych, ćwiczyliśmy powitania grupy. Mogliśmy sie dowiedzieć dużo praktycznych informacji i posłuchać o sytuacjach, które można spotkać w tej pracy, a o których nie przeczytamy w podręcznikach. Bardzo ciekawa wycieczka do Lwowa. Miła atmosfera i zaangażowanie ze strony osób, które prowadziły zajęcia. Będę mile wspominać ten kurs

 

            Nie mam żadnych zarzutów do kursu. Został on przeprowadzony przez grupę fachowców z tej dziedziny. Dziękuję.

 

            Na kursie pilota wycieczek bardzo podobał mi się sam kurs oraz wycieczka do Lwowa. Można było spotkać ciekawych ludzi oraz nauczyć się różnych ciekawych rzeczy.

Szkoda, że kurs tak szybko się skończył. Można było się poczuć jak w rodzinnym gronie. Brakowało mi tylko rzutnika na wykładach.

 

            Podobało mi się zaangażowanie prowadzących w to co robią, misje treningowe (Ukraina,Kraków), świetna organizacja i kontakt z prowadzącymi (telefoniczny i mailowy), bonusy dla kursantów (w sensie darmowe lub tańsze wyjazdy)

 

            Na plus: świetna atmosfera, bezproblemowość, zrozumienie, chill out, dobra zabawa (wycieczka)

Na minus:troszkę za mało wymagań stawianych przyszłym pilotom – niestety, żeby się czegoś nauczyć trzeba chociaż trochę poczuć bata nad sobą :)

Promocje! naprawdę warto

  1. Zniżki 80 zł dla studentów I roku
  2. Dla wybranych kierunków zniżka 50 zł

Zapisz się na kurs! Możesz jedynie zyskać

Wykonanie: Wojoweb.pl