Biuro Czajka - kurs pilota wycieczek

setki odwiedzonych miejsc... tysiąc poznanych osób... miliony wrażeń...

O pracy pilota

Doświadczenia i opinie  naszych kursantów na temat pracy pilota wycieczek:

            Wcześniej byłam dość nieśmiałą osobą. Dzięki pracy pilota stałam się o wiele bardziej pewna siebie i asertywna. Praca pilota wycieczek rozwinęła we mnie  wiele cennych umiejętności typu radzenie sobie z każdym problemem, opanowanie stresu itp.                       

                                                                                   Karolina

            Żałuję, że na kurs pilota zapisałem się dopiero na V roku. Jest to świetna praca dodatkowa dla studentów. Niestety miałem okazję tylko 2 razy pilotować wycieczkę, aż „znalazła mi się” stała praca. Studentom polecam odbycie kursu pilota  od razu na I roku.

                                                                                           Wojtek

            Jeżdżę i zwiedzam. Zawsze marzyłem o podróżowaniu po świecie. Niestety finanse mnie ograniczały. Dzięki pracy pilota wycieczek mało, że nic nie wydaje za zwiedzanie świata to jeszcze mi za to płacą. Szczególnie upodobałem sobie wyjazdy trampingowe. Zwiedziłem wiele krajów (np. Syria, Peru, Maroko) do których normalnie bym nie dotarł z braku finansów.

                                                                                       Adam

            Jestem na IV roku studiów. Już od II roku każde wakacje pracuję jako pilotka wycieczek. Całkiem „przyzwoicie” można na tym zarobić. A co najważniejsze, na wyjazdach poznaję bardzo ciekawe i fajne osoby. Wielu z nich to moi dzisiejsi przyjaciele bądź znajomi.

                                                                                                          Beata

Główne zadania pilota z „przymrużeniem oka” :-)

 1. Pełnisz rolę informacji turystycznej – musisz wiedzieć gdzie jest tania speluna oraz wykwintna restauracja, powinieneś znać rozkład nabożeństw we wszystkich okolicznych świątyniach, a także występy tancerek w night clubach.

 2. Nie zapominaj, że jesteś pilotem transportu lądowego – trasę znasz lepiej niż GPS i bardzo chętnie pilotujesz kierowców 24 godziny na dobę, przez wszystkie zakamarki Europy, a nawet świata.

 3. Potrafisz doliczyć do 50 w 10 sekund? Pamiętaj o ciągłym liczeniu turystów – nie wolno Tobie zgubić nikogo. Nawet jeżeli w momencie odjazdu autokaru ktoś właśnie zamówił obiad.

 4. Turyści mają Ciebie za swoją „pamięć zewnętrzną”. Dość szybko zaczniesz czuć się jak turystyczny „twardy dysk” – cały czas musisz im przypominać miejsce zakwaterowania, dalszy plan dnia, godziny zbiórek itp

 5. Jesteś żywą i chodzącą wyszukiwarką google – powinieneś znać (czasem wymyślać na poczekaniu) historię każdej kamienicy i budowę każdej roślinki, a przede wszystkim miej w głowie rozkład całej komunikacji miejskiej i międzymiastowej.

 6. Bądź jak Superniania – zachowanie grupy turystów zazwyczaj niewiele się różni od grupy dzieci. Gdy turysta sprawia Tobie kłopoty zaprowadź go w kąt „do jeżyka” na 5 min.

 7. Kwaterując turystów pamiętaj o dziesiątkach powiązań między turystami, ich upodobaniami, „chceniami” (kto z kim w pokoju, kto chce widok na morze a kto na góry itp) , a już na pewno w 80% nie wolno Tobie rozdzielić małżeństw po różnych pokojach.

 8. Po kilkunastu wyjazdach zostaniesz jasnowidzem. Nauczysz się przewidywać nie tylko pogodę i kursy walut na najbliższy turnus ale nawet najdziwniejsze zachowania turystów, dzięki czemu wcześniej będziesz mógł im zapobiec. To uczyni Twą pracę znacznie przyjemniejszą i mniej stresową

 9. Znajomość miejscowego języka to czasem przekleństwo – przyjdzie Tobie negocjować na bazarach dobre ceny dla turystów, w restauracjach tłumaczyć menu, a nawet decydować za klientów co właśnie chcą zjeść na obiad

 10. Zanim wyjedziesz z grupą turystów ukończ specjalne kursy „stoicyzmu” – przyjdzie Tobie ze stoickim spokojem odpowiadać na tendencyjne i niekończące się pytania (niektóre są oryginalne np „w którą stronę odkręca się kran z ciepłą wodą?” lub „czy idąc na szczyt będziemy szli pod górę?”). Cierpliwie tłumacz, że turysta w komunikacji miejskiej też musi kasować bilet.

 11. Masz władzę nad ludzkim losem – nie zapominaj o integracji grupy, organizowaniu wspólnych imprez, zabaw i innych animacji różnego rodzaju w zależności od wieku turystów. Średnia statystyczna mówi, że w jednej grupie w trakcie turnusu „tworzy” się jedna para.

 12. Proponujemy ukończyć kurs fotomodeli i fotomodelek. Prawie każdy będzie chciał mieć z Tobą zdjęcie. Wypada się dobrze zaprezentować.

Promocje! naprawdę warto

 1. Zniżki 80 zł dla studentów I roku
 2. Dla wybranych kierunków zniżka 50 zł

Zapisz się na kurs! Możesz jedynie zyskać

Wykonanie: Wojoweb.pl